وجود پوشش گیاهی خاص، متنوع و انبوه به همراه درختانی با قدمت هزار ساله باعث شد تا ثبت جهانی شدن این مجموعه ی طبیعی و با ارزش در یونسکو مطرح شود. جالب است بدانید بخشی از این جنگل ها در جمهوری آذربایجان قرار دارد از این رو ابتدا این کشور درخواست خود را در این باره اعلام کرد اما با توجه به این که بخش عمده آن در کشور خودمان قرار دارد، ایران درخواست مشترک با آذربایجان را مطرح کرد. پس از تحقیقات مسئولین، جنگل های هیرکانی به طور رسمی در فهرست آثار یونسکو قرار گرفت.

بسیاری از طبیعت دوستان و جنگل بانان در این منطقه امیدوارند که از این میراث ارزشمند و گرانبها بیش از پیش حفاظت و نگهداری شود. البته درخواست تمامی مردم ایران از سران دولت هم این است که اجازه ی ساخت اتوبان و یا خانه های غیر قانونی را لغو کنند تا این حیات وحش طبیعی  شگفت انگیز از بین نرود و تمامی نسل ها از آب و هوای این منطقه ی فوق العاده بهره ببرند.

هیرکانی کجاست؟

جنگل های هیرکانی در جنوب دریای خزر قرار گرفته و از جمهوری آذربایجان تا نزدیک آستارا امتداد دارد. بخش عمده ای از این جنگل ها در کشور ایران قرار دارد که پس از ثبت جهانی در آثار یونسکو، حفاظت و مراقبت های ویژه ای برای آن در نظر گرفته شده است. این منطقه ی سر سبز از نظر قدرت بخشیدن به صنعت گردشگری بسیار حائز اهمیت است.

کجا اقامت کنیم؟

همان طور که در قسمت های بالا اشاره شد، جنگل های هیرکانی از استان مازندران شروع شده و تا گیلان و گرگان و تبریز هم ادامه دارد. پس محل اقامت شما بستگی به این دارد که کدام قسمت را برای تفریح انتخاب کنید. نگران محل اقامت مناسب و تمیز نباشید زیرا وب سایت لوکس ویلا در تمامی مناطق و شهرهای یاد شده دارای ویلاهای فول امکانات و مجهز می باشد. شما عزیزان می توانید حتی یک روز قبل از سفر خود، ویلای مورد نظر را انتخاب و رزرو کنید. با هر بودجه ای می توانید ویلایی شیک و مناسب را برای سفر خود اجاره کنید.

هدف این مجموعه در این است که همه افراد جامعه با هر درآمد و بودجه ای بتوانند چند روزی را در کنار خانواده و دوستان خود به خوشی سپری کنند، پس نیازی نیست که حتما خودتان ویلا داشته باشید.همچنین شما میتوانید برای اجاره ویلا مازندران روی لینک کلیک کنید و از ویلا های موجود استفاده کنید.

چرا جنگل های هیرکانی مهم هستند؟

حتما تا به حال برای گردش و تفریح به پارک های جنگلی متفاوتی رفته اید اما چرا این جنگل ها را به عنوان میراثی گرانبها می نامند و به ثبت جهانی رسیده است؟ هیرکانی علاوه بر تاثیر به سزایش در تمیزی و پاکی هوا، موجب جلوگیری از سیل، ذخیره آب و محل زندگی بیش از 100 گونه موجود زنده است.

مردم پایتخت نشین و شهرهای بزرگ قطعا نیازمند محلی برای استراحتی چند روزه و به دور از شلوغی و استرس کار هستند. در واقع برای داشتن روحیه و گذراندن روزمرگی در این روزهای سخت و پر دغدغه، بازدید از یک منطقه ی سر سبز و خوش آب و هوا امری ضروری است. پس اگر قصد دارید برای چند روزی به دل طبیعت بزنید و انرژی مثبت از محیطی پر از زیبایی و آرامش بگیرید، از بهترین انتخاب های شما بازدید از جنگل های هیرکانی می باشد.

 

معرفی بهترین رستوران های مشهد

همه چیز درباره اجاره خودرو در کیش

ماجراجویی در شمال کشور از رشت تا ساری

های ,جنگل ,هیرکانی ,ی ,پس ,ثبت ,جنگل های ,های هیرکانی ,ثبت جهانی ,از این ,در این

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آشپزی یعنی عشق به آشپزخانه و پخت و پز... بازآفرینی اجتماع محور goldmovie مشاوره روانشناسی کودک آویژه وبلاگ ادبی دشت نیلوفر خانه ترجمه اپلیکیشن ساختمانچی میم-حا-کاف majallenab فیزیک