از آن جایی که طراحی نمای بیرونی ساختمان موزه باید با آثاری که درون آن وجود دارد، مطابقت داشته باشد، سر در ورودی موزه ملی ایران نیز برگرفته از نمای ایوان کسری ساخته شده است. کاخ کسری در شهر تیسفون پایتخت قوم ساسانی در آن زمان بود. رنگ آجرهای نمای موزه ملی نیز به همین منظور سرخ رنگ انتخاب شده است تا نمایانگر معماری در عصر ساسانی باشد. مساحت کل موزه حدودا 11000 متر مربع است که ساختمان اصلی آن دارای 3 طبقه می باشد.

جالب است بدانید معمار این ساختمان سه طبقه در این مجموعه فردی فرانسوی تبار بوده که با لهام گرفتن از کاخ کسری این سازه را بنا کرده است. نام این فرد هنرمند آندره گدار می باشد. شروع ساخت این موزه از سال 1314 در مدت زمان 2 سال توسط استادانی چون مراد تبریزی و عباسعلی معمار بوده که در سال 1316 نیز به اتمام رسیده است.

آدرس موزه ملی ایران

با توجه به این که موزه ملی ایران در منطقه ی طرح ترافیک قرار گرفته، بهتر است از خودروی شخصی استفاده نکنید. وسایل نقلیه عمومی برای رفتن به این موزه بهترین انتخاب شما محسوب می شوند. مترو، تاکسی و اتوبوس های مخصوصی برای رفتن به این منطقه تعبیه شده است.

دلایل بازدید از موزه ملی

همان طور که در قسمت های بالایی مقاله گفته شد، موزه ملی ایران از قدیمی ترین و بزرگ ترین موزه های باستان شناسی در کشور است. این مجموعه را به عنوان موزه مادر و یا موزه مرجع نیز معرفی می کنند. آثار متفاوت و متعددی از قدیمی ترین دوره ها و سلسله های سلطنتی به بهترین شکل برای بازدیدکنندگان به نمایش گذاشته شده است.

همچنین نشست ها، نمایشگاه ها و سمینارهای مختلفی در این زمینه و در بازه های زمانی متفاوت برگزار می شود که علاقه مندان به این موارد می توانند اطلاعات خوب و مفیدی را کسب نمایند. تمام این ویژگی ها در یک مجموعه ی بزرگ قطعا هر کسی را برای دیدن از این موزه ترقیب می کند. اگر ساکن تهران هستید و یا برای سفر به پایتخت آمده اید حتما به دیدن این مجموعه بروید.

موزه باستان شناسی و هنر اسلامی ایران

موزه هنر اسلامی ساختمانی سه طبقه است که طبقه همکف آن برای برگزاری سمینارها، نمایشگاه های موقت و سالن اجتماعات در نظر گرفته شده است. طبقه اول آن به آثاری کهن از دوره های متفاوتی چون تیموری، قاجار و صفوی اختصاص یافته است. در طبقه دوم (آخر) آن آثاری از دوران سلجوقی، ایلخانیان و صدر اسلام را به نمایش برای بازدید عموم قرار داده اند.

موزه ایران باستان

موزه ایران باستان دارای ساختمانی 2 طبقه است. در طبقه اول این مجموعه آثاری نفیس از دوران پارینه سنگی، دوران نو سنگی، سنگ و مس برای بازدید گردشگران قرار داده اند. در طبقه اول این بنا بازدید از عصر مفرغ و آهن شروع شده و با دوره هخامنشی و سلوکی ادامه یافته و در دوران پارتی و ساسانی به پایان خواهد رسید. بازدید از موزه ایران باستان در این مجموعه تاریخی را از دست ندهید.

شما گردشگران عزیز که از سراسر ایران به پایتخت سفر می کنید می توانید با اجاره بهترین و شیک ترین خانه ها در تهران، چند روزی را به گردش و تفریح در شهر بزرگ تهران بپردازید. تنها کافیست به وب سایت لوکس ویلا سری بزنید.

 

معرفی بهترین رستوران های مشهد

همه چیز درباره اجاره خودرو در کیش

ماجراجویی در شمال کشور از رشت تا ساری

موزه ,طبقه ,ملی ,های ,بازدید ,باستان ,موزه ملی ,ملی ایران ,شده است ,این مجموعه ,به این ,موزه ایران باستان

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

برند کفش دستگاه کارت خوان سیار کیان پردازش سنگر مجازی جنگ نرم و دفاع از اعتقادات شهید عبدالله خسروی لرستان فروشگاه اینترنتی فایل فروشگاه اینترنی بذر کارنیلا اجاره ماشین الغدیر بیدارخواب